Оратівський ЗДО "Сонечко", смт. Оратів
Вінницька область, Вінницький район

2022/2023 навчальний рік

Звіт директора

закладу дошкільної освіти

(ясел-садка) «Сонечко»

Виходзь Олени Олександрівни

перед батьками, колективом та громадкістю з питань статутної діяльності закладу у 2022-2023 навчальному році

09 червня 2023 рік

ЗДО (ясла-садок) «Сонечко» у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про  дошкільну освіту»  Положенням  про  заклад  дошкільної освіти,  іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

 

У стані війни діти дошкільного віку належать до найвразливішої категорії населення, а тому перебуваючи у небезпеці, в тривалому стресовому стані, дитина позбавлена нормальних умов для розвитку та освіти. Через відчуття тривоги, напруги, страху, невизначеності ускладнюється процес повноцінної соціалізації дитини. Діти, які вимушені бути переміщеними із зони активних бойових дій, стикаються з проблемою соціальної адаптації, перебуваючи у нових соціальних умовах.

 

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Сонечко» Вінницького району, Вінницької області упродовж навчального року  функціонувало 9 груп, які укомплектовано згідно віку дітей, а саме: одна  група загального розвитку для дітей молодшого дошкільного віку (від 2 до 3 років);   дві групи загального розвитку для дітей молодшого дошкільного віку (від 3 до 4 років);  дві групи  загального розвитку для дітей середнього дошкільного віку (від 4 до 5 років); дві  групи   загального   розвитку   для дітей    старшого    дошкільного   віку (від 5 до 6 (7) років), одна з яких - інклюзивна; одна різновікова  група загального розвитку для дітей (від 3 до 6 років) с.Рожична; одна різновікова (інклюзивна) група загального розвитку для дітей (від 3 до 6 років) с.Заруддя.

 З 1 червня 2023 року старші групи об’єднали в одну (за заявами працюючих батьків), а також відкрили групу раннього віку (1-2 роки).

Дошкільний заклад є юридичною особою, має печатку встановленого зразка. Діє заклад з 1974 року. У 2022/2023 н.р. формування груп відбулося за одновіковими ознаками – всього 180 дітей. Режим роботи ЗДО залишився без змін: 10,5 годин. Заклад  працює з 07.30 – до 18.00 годин з п’ятиденним робочим тижнем. Зарахування дітей до закладу здійснюється на підставі заяв батьків, медичних форм-0-86 та 0-63 та свідоцтва про народження дитини. У ЗДО спілкування, навчання та ведення ділової документації здійснювалося державною мовою.

 

1.Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі.

1.1. Вжиті директором закладу дошкільної освіти заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку.

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», листа МОН України від 18.12.2000 року   «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку», Інструктивно-методичного листа МОН України від 04.10.2007 року «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні заклади», «Про здійснення соціально-педагогічного патронату» від 17.12.2008 №1/9 – 811, у закладі дошкільної освіти особлива увага приділялась навчанню дітей 5-ти річного віку. На кінець навчального року в ЗДО виховувалося 50 дітей 5-річного віку. Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України.

Вже стали традиційними свята, що проводилися в закладі: «До Дня дошкілля», «Осінь   щедра і багата», «Україна в нас одна», «Україна єдина країна», «Вишиванка – код нації» до яких завчасно готувалися та з нетерпінням чекали діти.

Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Діяльність ЗДО направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

  • збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей;
  • формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів;
  • забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;
  • виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Безпосереднє керівництво ЗДО здійснював  директор  згідно з повноваженнями, закріпленими  Статутом ЗДО.

Результати опитування дітей, заняття, співбесіди з малюками, перегляд поточних і контрольних занять, свідчать, що в колективі працюють творчі, ініціативні педагоги, які використовують в своїй роботі найефективніші методи та прийоми для розвитку і виховання розумних, всебічно розвинутих дітей. Вихователі в своїй роботі використовують диференційований і індивідуальний підходи, показують вміння керувати колективом, володіють інноваційними технологіями навчання дошкільників.

 

1.2. Створення умов для варіативності навчання та  вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес.

У  закладі  дошкільної освіти функціонують:

·     7 групових приміщень, кожне з яких має: роздягальну, ігрову, спальну, туалетну кімнати та буфетну кімнату для миття і зберігання посуду. Кожне групове приміщення ізольоване від інших та має зручні сполучення з іншими функціональними приміщеннями ЗДО;

·     музична зала з усім необхідним наповненням для занять з дітьми;

·     методичний кабінет – центр  методичної роботи з педагогічними кадрами дошкільного  закладу, наповнення якого здійснюється відповідно до Положення про роботу методичного кабінету;

·     кабінет психолога – оснащений для забезпечення роботи психологічної служби;

·     харчоблок, який частково забезпечений технологічним обладнанням;

·     пральня забезпечена двома пральними машинами, центрифугою, сушильною машиною, прасками;

·     медичний кабінет для обслуговування дітей: медичний кабінет, ізолятор, частково забезпечені необхідним обладнанням та матеріалами.

Педагогічний колектив ЗДО постійно працює над підвищенням свого професійного рівня.  Педагоги за розкладом підвищують свою кваліфікацію. У 2022/2023 навчальному році атестовано чотири педагога.

У процесі атестації проводилося всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності працівників.  Простежувалося постійне підвищення професійної компетентності наших колег, ріст їх майстерності, розвиток творчої ініціативи, забезпечення ефективності освітнього процесу. Педагоги, які атестувалися, були активними учасниками методичної роботи у закладі.  Успішно проведено ряд колективних переглядів освітнього процесу у педагогів, які атестувалися.

Протягом 2022/2023 навчального року педагогічні працівники закладу активно залучалися до індивідуальної самоосвітньої діяльності. Вивчався стан самоосвіти педагогів, обговорювалися та затверджувалися індивідуальні проблемні теми самоосвіти педагогів на навчальний рік. Протягом навчального року проводилися змістовні творчі звіти педагогів, які атестувалися, з індивідуальних проблем самоосвіти та за міжатестаційний період. Таким чином, у закладі постійно проводиться робота щодо забезпечення закладу висококваліфікованими кадрами. 

Основні нормативні документи, які визначають напрями стратегічних перетворень у галузі дошкільної освіти, направлені на якісно новий рівень функціонування та розвитку системи освіти та виховання дітей дошкільного віку. Усе це визначає необхідність розробки форм та змісту діяльності, спрямованої на виявлення якості дошкільної освіти.

Організація методичної роботи закладу дошкільної освіти, заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес, згідно з концептуальними засадами програми розвитку дитини дошкільного віку регламентувалися річним планом закладу.

Інновації в ЗДО є необхідними для ведення пошуку шляхів розв’язання проблем, наявних в дошкільній галузі. Прагнення наших педагогів підвищити якість освітніх послуг, урізноманітнити їх, задовольняючи зростаючі з кожним роком запити окремих батьків. Педагоги закладу реалізують зміст освіти через інтеграцію різних видів дитячої діяльності. Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ЗДО функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів які працюють в закладі.

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи освітній процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року засідання педагогічних рад, семінари-практикуми, майстер-класи, колективні перегляди занять, консультації. Створено умови для підвищення професійного рівня та самоосвіти педагогів. Методичний кабінет забезпечений навчально-методичною літературою з грифом МОНУ; періодичною прессою, медіазасобами.

У 2022-2023 році керований мною колектив працював над реалізацією таких завдань:

  • продовжено роботу по створенню і підтримці гнучкого, інноваційного освітнього середовища, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології  для набуття дітьми компетентностей, необхідних для подальшого життя;
  • спрямовування діяльності колективу на актуалізацію основних завдань щодо збереження і зміцнення здоров'я  дошкільників,  формування у дітей ціннісного ставлення до свого здоров’я;
  • формування у дітей соціокультурних уявлень шляхом залучення до різних видів мистецтва, розвиток творчих здібностей дошкільників та здатності самостійно виражати ідеї, досвід та почуття за допомогою мистецтва;
  • продовжено роботу над розвитком мовленнєвих, комунікативних вмінь дошкільників, виховання поваги до рідної мови як складової національно-патріотичного виховання;
  • створено оптимальні умови системи ефективного психолого-педагогічного супроводу процесу інклюзивної освіти, забезпечено інтеграцію суспільного і родинного виховання шляхом надання методичної і консультативної допомоги сім’ям.

Визначаючи нову тенденцію нового пошуку змісту і методики дошкільної освіти  особлива увага протягом навчального року приділялася організації освітнього процесу: 

  • створенню умов для розвитку творчих здібностей кожної дитини в безпечному розвивальному середовищі;
  • формуванню в дітей знань, умінь і навичок відповідно до вікових можливостей;
  • здійсненню особистісно – орієнтованого підходу до дитини;
  • розвитку допитливості як основи пізнавальної активності;
  • створенню необхідних умов для фізичного розвитку дошкільників та формування навичок здорового способу життя;
  • формуванню моральних основ особистості, трудових умінь, життєвої компетентності;
  • формуванню початків національної культури.

Під час інтерактивної взаємодії у системі методичного навчання відбувалося не тільки накопичення знань, а також формування механізму самореалізації кожного вихователя. В такій інтегративній системі важливим сектором було підвищення фахової компетентності педагогів шляхом самоосвіти. Серед пріоритетних завдань роботи з самоосвіти була допомога педагогам у вирішенні проблем освітнього процесу, реалізації нових програм і технологій, авторських методик систематично проводилась консультативна робота для різних категорій педагогічних працівників. Саме така взаємодія протягом року давала можливість удосконалювати всю систему методичної роботи.

Основною формою організаційної роботи навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому закладі є різні види організованої діяльності. В ЗДО «Сонечко» вихователі проводять заняття індивідуальної та групової форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові.

Тривалість занять для дітей раннього віку (згідно Гранично допустимого навчального навантаження на дитину) – 10- 15 хвилин;

Молодшого дошкільного віку – 15 – 20 хвилин;

Середнього дошкільного віку – 20 – 25 хвилин;

Старшого дошкільного віку – 25 – 30 хвилин.

З огляду на основні пріоритети дошкільної освіти в Україні та вимоги сучасності в ЗДО освітній процес спрямований на реалізацію Базового компонента дошкільної освіти. Він скеровує педагогів на цілісний підхід до формування дитячої особистості, підготовку її до органічного, безболісного входження до соціуму, природного і предметного довкілля через освоєння основних видів життєдіяльності, а також у напрямку забезпечення реальної наступності та безперервності між дошкільною та початковою ланками, інтеграції родинного і суспільного виховання.

 В умовах воєнного стану в Україні, спричиненого повномасштабним вторгненням росії в Україну, національно-патріотичне виховання дошкільників буде і надалі важливою складовою освітнього процесу, завдання національно-патріотичного виховання залишаються актуальними і у наступному 2022/2023 навчальному році. Задля якісного організації освітньої діяльності протягом навчального року педагогічний колектив працював на виконання пріоритетних завдань:

1.       Формування сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної та дослідницької компетентності дошкільників засобами інтерактивного розвивального середовища. 

2.       Формування у дошкільників ціннісного ставлення до здорового способу життя, загартування, раціонального харчування засобами санітарно-просвітницької роботи з усіма учасниками освітнього процесу.

3.       Розвиток творчої особистістості дитини у процесі художньо-продуктивних видів діяльності.

У кінці навчального року (25.05.2023 року) проведена підсумкова педагогічна рада з усіма учасниками освітнього процесу, були також обговорені питання організації освітньої роботи влітку та умови і режим функціонування ЗДО в умовах воєнного стану, обговорений зміст нових нормативно-правових актів щодо особливостей діяльності ЗДО в умовах воєнного стану.

Перспективами подальшого вдосконалення педагогічної взаємодії є створення дієвої системи психолого-педагогічної підтримки батьків дітей майбутніх першокласників.

 

1.3. Інклюзивна освіта. Робота Команди супроводу (КС).

Якісна дошкільна освіта є синонімом інклюзивної освіти — освіти, яка передбачає участь в освітньому процесі усіх дітей і створює для цього відповідні можливості. Наш заклад дошкільної освіти базується на демократичних цінностях та повазі до основних прав людини і створює умови для максимальної участі в освітньому процесі усіх дітей, у тому числі й дітей з особливими освітніми потребами.

Впродовж 2022 /2023 н.р.в ЗДО працювали 2 інклюзивні групи (старша «Б», група, та віддалена група с.Заруддя) на інклюзивній освіті виховувалась 5 дітей з особливими освітніми потребами.

З метою всебічного вивчення особистості дитини з ООП, організації ефективної допомоги і психолого - педагогічної підтримки, відстеження динаміки її розвитку, створення належних умов для інтеграції дітей з ООП в освітнє середовище, протягом 2022-2023 н.р. проводилась певна робота членів КС дітей з ООП. Відповідно положення про команду психолого-педагогічного супроводу на початок 2022 - 2023 року було створено команду супроводу з залученням відповідних фахівців, а саме: - директор: Виходзь О.О., практичний психолог: Кучерук Л.М.; асистент вихователя: Богуш Г.М.; педагоги інклюзивної групи: Гега Т.В., Білоконська З.В., та батьки вихованців.

З 03 жовтня 2022р було відкрито інклюзивну групу у віддаленій групі с.Заруддя, було створено команду супроводу з залученням відповідних фахівців, а саме: - директор: Виходзь О.О., практичний психолог: Кучерук Л.М.; асистент вихователя: Омелянчук Л.М.; педагог інклюзивної групи: Кравчук Т.А. та батьки вихованців

 

Створена команда відіграє провідну роль у повноцінному й усебічному включенні, оскільки саме вона виступає монолітним механізмом із синхронним використанням методичного інструментарію інноваційної технології інклюзивної освіти. Професіоналізм та ентузіазм працівників, уміння працювати в команді, втілювати перспективні педагогічні ідеї та досвід, опановувати інноваційні технології – це сформовані компетентності нашої команди, який приносить гарні результати.

Під час роботи КС було визначено напрямки психолого- педагогічних та корекційно – розвиткових послуг. Розроблення індивідуальної програми розвитку; моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку для дитини з (ООП) з метою коригування та визначення динаміки розвитку.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Сонечко» забезпечує рівний доступ до освіти дітей з особливими освітніми потребами. Метою закладу є включення дітей з ООП в освітній процес розуміння особливостей розвитку дітей та врахування їхніх особливих потреб та потенційних можливостей розвитку в освітньо - виховній роботі. Особливості дітей із порушеннями психофізичного розвитку неможливо нівелювати, тому потрібно змінювати організацію освітнього процесу в групі, адаптувати та модифікувати освітній простір задля вирішення завдань соціалізації та інтеграції дітей з ООП в суспільство в умовах закладу.

 

2. Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти:

Матеріально-технічний стан  групових приміщень відповідає нормам санітарно-гігієнічного забезпечення. Групи укомплектовані м’яким і твердим інвентарем.  У період воєнного стану проведені лише косметичні ремонти приміщень. Кожна дитина індивідуально забезпечена: меблями, постільною білизною, рушниками. Кухонний посуд для отримання страв з харчоблоку відповідає вимогам інструкції з організації харчування. Столовий посуд для харчування дітей у групах забезпечений у достатній кількості, естетичний, в хорошому стані.   Посуд, меблі, постільна білизна, рушники марковані згідно санітарно-гігієнічних вимог. Достатньо інвентарю для прибирання приміщень, який маркований та правильно зберігається.  Заклад підключений до мережі Інтернет та забезпечений технічними засобами навчання: комп’ютерами, принтерами, ксероксами, мультимедійним  проєктором з екраном, колонка. Будівля закладу обладнана пандусом для обслуговування осіб з особливими освітніми потребами. Територія впорядкована, огороджена, озеленена, обладнана необхідними спорудами. На території розміщені: дитячі ігрові майданчики, фізкультурний майданчик, городні ділянки, фруктовий сад. Обладнання на майданчиках відповідає росту і віку дітей, надійно і стійко закріплене. Наявні акти обстеження фізкультурного та іншого ігрового обладнання для безпечного використання в роботі з дітьми. Кожна група  на майданчиках має тіньовий навіс для захисту від сонця й опадів. Кадрове забезпечення ЗДО проводиться у відповідності до типових штатів

 

Була проведена підписка на фахові періодичні видання. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг. Ігрові приміщення ЗДО  забезпечені дитячими меблями, які легко та зручно змінюють свою висоту, відповідно до індивідуальних особливостей дітей, ігровими модулями та всім необхідним обладнанням, за забезпечення повноцінного перебування дитини в умовах дошкільного закладу. Воно відповідає таким умовам: екологічність, безпечність, привабливість, багатофакторність. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. Природне освітлення садочку забезпечують великі вікна, в які встановлені склопакети з багатофункціональним склом, яке забезпечує відмінні теплозберігаючи та сонцезахисні характеристики в поєднанні з високими показниками світлопропускання. Заклад забезпечено природним та штучним освітленням,  централізованим водопостачанням і каналізацією, витяжною  вентиляцією, опаленням, пожежним обладнанням відповідно до санітарних правил і норм утримання закладів дошкільної освіти.

В кожній групі є бактерицидна лампа, яка забезпечує профілактику вірусних захворювань в приміщенні. Будівля садочку, навкруги вкрита тепловою ізоляцією, що забезпечує теплий та комфортний клімат приміщень. В приміщенні закладу, є  провідний інтернет, що робить заклад сучасним для освіти дітей, бо інтернет вже давно став невід'ємною частиною нашого швидко розвиваючого життя та розробки методично – дидактичних посібників. В методичному кабінеті, для педагогів, є різнокольоровий багатофункціональний пристрій, який забезпечує друк кольорових, дидактичних матеріалів. Для організації освітньої діяльності дітей, в закладі є приміщення музичної та спортивної залів, де створені всі умови для організації даних видів діяльності, а саме: обладнанні спортивні куточки, які вміщують в себе повний комплект необхідного та додаткового обладнання для проведення рухової діяльності та організації фізкультурного дозвілля, а це: дерев'яні драбини, похилі дошки, канати, м'ячі, скакалки, обручі, дуги тощо. Для організації музичної діяльності заклад забезпечено музичним інструментом піаніно, ноутбуком, гучними колонками.  Все це дозволяло організовувати музичне дозвілля дошкільнят на високому рівні. Ігрові приміщення за площею досить просторі, що дозволяє без обмежень проводити рухову діяльність на музичних та фізкультурних заняттях. Завдяки активній та плідній роботі, у кожній віковій групі створено відповідний ресурсний простір, який включає в себе слідуючи елементи системи альтернативної комунікації: розклад, меню, екран настрою, вибір діяльності, ранкові зустрічі, правила групи, стіна творчості, дошки для сенсорного розвантаження (бізіборди).

На  сьогоднішній день стан харчоблоку та допоміжних приміщень частково відповідає санітарно-гігієнічним нормам та вимогам системи НАССР. Харчоблок закладу включає: кухню (цех для варіння), в якій виділені окремі частини для первинної обробки овочів, для миття кухонного посуду, комору для зберігання сипучих продуктів та інших продуктів, холодильне обладнання. Харчоблок закладу забезпечений достатньою кількістю холодної і гарячої води. Кухня частково оснащена необхідним технологічним обладнанням, забезпечена достатньою кількістю кухонного посуду різного розміру і призначення, інвентарем, засобами вимірювання, санітарним одягом (халати, фартухи, хустки, ковпаки тощо). Все промарковане, використовується лише за призначенням та замінюється при забрудненні. Згідно вимог Держпродспоживслужби та  висог системи НАССР, методичних рекомендацій по їх застосуванню на харчоблоці використовуються  дозволені миючі та дезінфікуючі  засоби. Харчоблок потребує ремонту.

Комора харчоблоку обладнана згідно санітарних вимог. При зберіганні різних видів продуктів товарне сусідство,  температурний режим чітко дотримуються. Овочі та фрукти зберігаються в окремому приміщенні – овочесховищі.

Матеріально-технічна база ЗДО відповідає будівельним та санітарно-гігієнічним нормам і правилам, а також Примірному переліку ігрового та навчально-дидактичного  обладнання для закладів дошкільної освіти (наказ Міністерства  освіти і науки України  від 19.12.2017 №1633).

До складу медичного  блоку  ЗДО входить: медичний кабінет, ізолятор. Всі приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази освітнього закладу – є одним із провідних напрямків роботи  директора ЗДО. В зв’язку з процесами модернізації дошкільної освіти великої уваги набуває створення сприятливих умов для розвитку дитини.

Так протягом 2022/2023 навчального року було здійснено поточні роботи по ремонту за потребою (заміна кранів, світильників, замків, шпаклювання стін та підклеювання шпалер, ремонтування та фарбування  малих форм на ділянках закладу тощо),

 встановлення паркану на майданчиках раннього віку.

Протягом 2022/2023 навчального року за бюджетні кошти надавались послуги та було прибдано наступні матеріали:  миючі та чистячи  засоби, засоби індивідуального захисту (, паперові рушники, дезінфікуючі засоби); придбано новорічні подарунки для дітей, закупівля дров для опалення.

За ініціативи голови ОТГ Лошак Галини Василівни, були встановлені ігрові майданчики на території закладу, а також встановлення паркану на майданчиках раннього віку.

 

3.Залучення  додаткових  джерел фінансування

Протягом  навчального року від батьків вихованців було залучено благодійну допомогу: закупівля іграшок та засобів гігієни по групах.

Протягом 2022-2023 н.р. надавалася спонсорська допомога від селянсько-фермерського господарства «ЕСКІТ»:

  • канцтовари (папір ксероксний,чорнило для принтера,файли);
  •  господарчі товари ( фарба, замки, копачка, відра, цвяхи, саморізи, клей, шпаклівка, щітки, фарба для побілки дерев, тощо );
  • будівельні матеріали (цемент, відсів);
  • висаджені, декоративні кущі та квіти для озеленення території.

Але нам ще є над чим працювати. В закладі потребують капітального ремонту групові кімнати, ігрові майданчики, приміщення харчоблоку та пральні. Найближчим часом планується ремонт покрівлі у котельні

4. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки

Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом дошкільний заклад укомплектований згідно з штатним розписом. Кількість штатних одиниць педагогічних працівників за штатним розписом 48 осіб. В закладі працюють 49 працівників з них – 22 педагоги, педагоги мають фахову педагогічну освіту, 9 з яких мають вищу педагогічну освіту. В штаті є  вихователі, інструктор з фізкультури, практичний психолог, асистент вихователя, керівники музичні, медична сестра, керівник гуртка.

Результат соціально-дидактичного аудиту  підтверджує достатньо високий рівень професійної компетентності педагогів закладу;  аналіз рівня кваліфікації, освіти, стажу, віку педагогів довів, що колектив знаходиться на достатньо високому рівні, працездатний, спільно з адміністрацією вміє досягти поставленої мети по забезпеченню реалізації прав дитини на здобуття якісної дошкільної освіти.

Вцілому, в закладі створено дієвий колектив педагогічних працівників, який дозволяє задовольняти потреби населення у здобутті дошкільної освіти. Взаємодія з педагогами відбувається на основі особистісноорієнтованого підходу. За результатами співбесід, діалогів, самоаналізу діяльності педагогів, анкетування за різними напрямами («Моя професійна підготовка», «Самоаналіз самоосвітньої діяльності», визначається потенціал педагогів. З урахуванням отриманих результатів було сплановано різні форми роботи з педагогами: групові, колективні, та індивідуальні. Методична робота з педагогічними кадрами протягом року була побудована на принципах доступності, рівності умов для кожного педагогічного працівника, безперервності їх професійного вдосконалення. Структура роботи сприяла реалізації поставлених завдань; підвищення рівня професійної майстерності кожного педагога. Всі форми методичної роботи планувались з урахуванням загальної та професійної компетентності педагогів.

З метою забезпечення умов для успішного вдосконалення й окреслення змісту професійної діяльності педагогів у навчальному році проводилась робота за напрямами:

  • розроблення та впровадження проектної діяльності в закладі;
  • організація тематичних виставок методичної літератури відповідно до тем педрад, семінарів, практикумів;
  • проведення психолого-педагогічних консультацій з вивчення діючих навчальних програм;
  • проведення майстер-класів, колективних переглядів;
  • участь у тренінгах, та методичних об'єднаннях;
  • посилення уваги щодо підвищення рівня професійної майстерності в атестаційний період.

Важливим завданням в системі роботи та підвищення фахової майстерності педагогів є атестація. За планом атестації проводились творчі звіти педагогів, презентації роботи за звітній період.

Відповідно до перспективного плану-графіку курсової перепідготовки у 2022/2023 н. р. підвищили свою фахову майстерність 6 педагогів (Кириленко Л.Ю., Луцишина Л.Д., Новгородцева В.В., Білоконська З.В., Пінчук Т.П., Гега Т.В.,). Атестація педагогічних працівників закладу здійснюється згідно з законодавчо – нормативною документацією стосовно атестації педагогічних працівників. Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 №930 (зі змінами), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за №1255/18550.

Порушень вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників не було.

Адміністрація закладу диференційовано підходить до вихователя-початківця і до досвід­ченого педагога-майстра, створюючи усі умови для розкриття їх творчого потенціалу.

 

5.Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я дітей та педагогічних працівників:

Одним з приорітетних напрямків діяльності адміністрації є забезпечення соціального захисту вихованців. Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» на початок 2022-2023 н.р. було проведено облік дітей ЗДО, забезпечено роботу та постійне оновлення і внесення корективів до бази даних.

Практичний психолог, на початку навчального року, провела ретельну діагностичну роботу щодо виявлення дітей з сімей пільгових категорій, було складено соціальний паспорт сімей та створено списки вихованців, які потребують соціальної допомоги. В ЗДО зареєстровано 51 дитина пільгових категорій, а саме:

  • діти з сімей учасників АТО – 11;
  • діти з малозабезпечених сімей - 8;
  • діти з багатодітних сімей - 24;
  • діти з ООП - 1;
  • діти з інвалідністю – 0;
  • діти-сироти – 1;
  • діти позбавлені батьківського піклування – 3;
  • діти усиновлені (прийомні) – 3;
  • діти переселенці – 0.

З метою оптимізації подальшої освітньої роботи з дітьми з особливими потребами впродовж року було організовано спільну роботу з Інклюзивним Ресурсним Центром (5 дітей пройшли обстеження, її батьки отримали відповідні рекомендації). Було доведено до відома працівників та батьків алгоритм дій в разі виникнення ситуації, пов’язаної з насильством в сім’ї. Ознайомлено педагогів про неухильне виконання ст.54, ст.56 Закону України «Про освіту» щодо недопущення до педагогічної діяльності працівників, які за своїм моральними якостями не можуть виконувати виховні функції та обов’язки педпрацівників, захищати дітей від будь – яких форм фізичного або психічного насильства. На стенді для батьків в ЗДО постійно оновлювалась актуальна інформація: було представлено алгоритм діяльності з переліком організацій куди можна звернутися з приводу насильства в сім’ї. Практичним психологом та педагогами закладу підготовлено та висвітлено на сайті ЗДО ряд консультацій для педагогів та батьків, а також на сайті організована сторінка «Протидія боулінгу », де батьки мають змогу ознайомитись з Положенням про булінг в ЗДО «Сонечко», Порядком подання та розгляду заяв протидії булінгу, План роботи протидії булінгу в ЗДО та консультаціями з даної теми. Таким чином, можна зробити висновок про те, що в закладі робота з соціального захисту вихованців проводиться планово, в системі і виконується на достатньому рівні.

 

5.1. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування дітей і педагогічних працівників

Організація харчування

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування в дошкільному навчальному закладі ведеться відповідно до статті 25 Закону України «Про освіту» від 23.05.91р. № 1060-ХІІ (із змінами), статті 35 закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-ІІІ (із змінами), Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 р. № 298/227 а також спільному Наказу МОН молоді та спорту України та Міністерству охорони здоров’я України від 26.02.2013 року № 202/165 «Про затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».

В закладі в наявності  примірне чотирьохтижневе меню на зимово-весняний час та літньо-осінній періоди. Меню затверджено директором, погоджено з Держпродспоживслужбою.

Продукти харчування до закладу дошкільної освіти  постачають установи, визначені рішенням тендерних комітетів. Продукти приймаються до закладу за умови наявності  супровідних  документів, що підтверджують якість, походження, ґатунок, категорію, дату виготовлення, умови  зберігання та т.ін. Видача приготовлених страв із харчоблоку здійснюється тільки після зняття проби сестрою медичною з дієтичного харчування та її дозволом на видачу. Обробка посуду відповідає санітарно – гігієнічним вимогам. Із введенням нового чотирьохтижневого сезонного  меню, яке погоджується Держпродспоживслужбою, в раціоні  дітей збільшилася кількість різноманітних сезонних овочів та фруктів, свіжих, заморожених, сушених, а також  зелені відповідно  до  встановлених  норм, частота їх включення на сніданок, обід і вечерю. Готові  страви містять обмежену  кількість солі, цукру та жиру. Картопля у вигляді окремої  страви пропонувалася не більще двох разів на  тиждень. Також  пропонувалися у харчуванні дітей каші та макаронні вироби у вигляді  самостійних  страв та гарнірів, перевага  надавалася кашам з великим вмістом харчових волокон (гречана каша).   Соки – фруктові, овочеві, ягідні без додавання цукру - 2 рази на тиждень на сніданок або вечерю

Адміністрація закладу продовжувала впровадження та постійно підтримувала функціонування принципів системи HACCP на харчоблоці. Головні завдання системи НАССР, які здійснювалися у нашому закладі у минулому навчальному році це - аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви. Адміністрація закладу дбала про  раціональне використання виділених коштів на харчування дітей, в межах коштів намагалися зробити його збалансованим та різноманітним. Однак, встановлена вартість харчування дітей у ЗДО, зростання цін на продукти та вартість дітодня не давали можливості у повній мірі здійснювати замовлення для постачання продуктів харчування та продовольчої сировини для забезпечення 100 % виконання норм харчування дітей. У закладі організація харчування здійснюється за відпрацьованим режимом і графіком харчування, оскільки заклад працює 10,5 годин, то режим харчування 3-х разовий. Відповідно до типових штатних нормативів закладів дошкільної освіти  наш заклад повністю укомплектовано працівниками, які здійснюють організацію харчування.

 

 

Впродовж 2022/2023 року діти одержували 3-х разове харчування (сніданок, обід, підвечірок). Їжа видається дітям у суворо визначений час згідно з графіком та режимом дня. В закладі створені всі належні умови для харчування дітей різних вікових груп. Організація харчування в групах знаходиться на належному рівні. Питний режим організовано згідно вимогам, кип'ячена вода завжди свіжа та в наявності. Весь посуд та інвентар для роздачі їжі промаркований та використовується за призначенням. В інформаційних куточках для обізнаності батьків вивішується меню із зазначенням виходу кожної страви. Сестрою медичною старшою проводяться контроль за розкладанням порцій на групах також консультації з гігієни харчування й основ дитячого харчування та харчування дітей у колективі і родині. Педагогічні працівники дотримуються принципів наступності, єдності вимог в дошкільному закладі і в родині. Питання раціонального харчування дітей вносяться у тематику засідань батьківських комітетів груп, батьківських зборів, виробничих нарад. Слід зазначити, що протягом усього 2022/2023 року у ЗДО не було жодного випадку харчових отруєнь, гострої кишкової інфекції, що свідчить про належний стан організації харчування. Контроль за організацією харчування проводиться на постійній основі.

Діти пільгових категорій при наявності відповідних підтверджуючих документів, згідно наказу по закладу дошкільної освіти, отримують  пільги при оплаті за харчування.

Як директор ЗДО, я постійно здійснюю контроль за організацією харчування дітей, оскільки це питання є невід’ємною  частиною моїх посадових обов’язків. Охоплюю всі питання організації харчування дітей. Керуюсь рекомендаціями листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 23.05.2012 №1/9-396. Від того, наскільки детально і широко необхідно вивчити питання, обираю вид контролю – чи то оперативний, чи вибірковий або тематичний, чи то комплексний.

Об’єктом контролю є харчоблок, групи.

 

Медичне обслуговування

Медичне обслуговування дітей у закладі здійснювала: сестра медична старша Мандибура В.А.  У своїй діяльності керувались чинним законодавством та нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки. Медичний кабінет оснащений відповідно до Положення про медичний кабінет та забезпечений виробами медичного призначення. Медичною сестрою здійснювався постійний контроль за станом здоров’я дітей.  Медичною  сестрою відповідно до заходів складені графіки заміни засобів індивідуального захисту, графіки провітрювання та кварцування приміщень, прибирання приміщень з деззасобами, розроблено алгоритм дій на випадок захворювань серед персоналу та дітей, облаштовано місця для обробки рук персоналом, дітьми та батьками

У закладі  дотримувались максимального перебування дітей на свіжому  повітрі, починаючи  з ранкового прийому. Медсестрою здійснювався контроль за виконанням протиепідемічних заходів персоналом, дотриманням особистої гігієни, використанням спецодягу за призначенням, зміною постільної білизни за графіком, контроль за маркуванням прибирального інвентарю та його використанням, за організацією питного режиму у групах та ін.

 

Безумовно, щаслива дитина – це здорова дитина. Тому вся робота була спрямована на охорону життя та здоров’я дітей.

Отже пріоритетним завданням педагогічного колективу ЗДО та медичної сестри на 2022/2023 н.р. залишається зниження показників захворюваності в ЗДО, зміцнення здоров’я дітей шляхом комплексного використання різноманітних здоров’язберігаючих технологій, активних форм і методів формування здоров’язберегаючої компетентності дошкільників. Дана задача вирішувалась через організацію різноманітних форм роботи з дітьми, батьками з питань щодо виховання у дітей дбайливого ставлення до власного здоров’я, впроваджуючи інтеграційні методи оздоровлення. Удосконаленню системи фізичного виховання в дошкільному закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців. У кожній віковій групі, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи. Дозування фізичного навантаження на дитячий організм відбувалося відповідно фізкультурних груп які зазначені у цьому документі.

Директор та сестра медична старша постійно контролювали дотримання у групах режиму дня, режиму провітрювання, рухового режиму, та санітарний стан, що теж відіграє невід'ємну роль у збереженні здоров'я вихованців.

 

5.2. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм

В ЗДО «Сонечко» забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Відповідно до чинного законодавства. не допускається до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітньо – виховного процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки. У закладі проводиться систематична робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту: - здійснює роботу служба охорони праці, призначені відповідальні; - розроблені, затверджені та обліковані інструкції з охорони праці; - щороку визначається готовність закладу до нового навчального року, осінньо-зимового періоду; - організовано проходять медичні огляди працівників; - розроблені та поетапно виконуються комплексні плани-заходи з охорони праці, цивільного захисту та пожежної безпеки. Охорона та зміцнення здоров’я дітей, формування звички до здорового способу житття, цивільний захист були і залишаються актуальними та першочерговими завданнями дошкільного закладу. Проведені: ЦІЛЬОВИЙ ІНСТРУКТАЖ для педагогічних працівників на випадок надзвичайної ситуації в умовах воєнного стану в Україні (відповідальна виховательвихователь Богуш Г.М.) та цільовий інструктаж на випадок надзвичайної ситуації в умовах воєнного стану в Україні з іншими службами та обслуговуючим персоналом ЗДО (відповідальна директор Олена Виходзь). З колективом закладу опрацьовані основні і дієві матеріали з цивільного захисту, П Л А Н реагування на надзвичайні ситуації Оратівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) »Сонечко» -       ЯК ДІЯТИ ЗА СИГНАЛУ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА». Інструкція для працівників ЗДО -       ЩО МАЄ БУТИ У РЮКЗАЧКУ БЕЗПЕКИ ДЛЯ ДИТИНИ (для групи, для ЗДО) -       Обладнання найпростіших укриттів у ЗДО: першочергові вимоги -       ЯК ВПОРАТИСЯ З ПАНІКОЮ ТА ТРИВОГОЮ в умовах воєнного стану -       Як розповідати дитині про війну -       АНТИСТРЕСОВЕ ХАРЧУВАННЯ. Порадник для вихователів та батьків -       РОЗЛУКА З ТАТОМ: ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ? Порадник для батьків та вихователів -       ДОПОМОЖИ СОБІ САМ! Правила надання домедичної допомоги для дітей старшого дошкільного віку -       Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі.  Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Оновлено плани та схеми евакуації дітей та дорослих на випадок пожежі, за звітний період було перезаряджено 5 вогнегасників. На евакуаційних виходах з будівлі на І поверсі, прикріплені таблички «ВИХІД» 3 шт. Проводяться евакуаційні заходи на випадок виникнення пожеж, тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по ЗДО. В закладі, на стінах коридору, завжди можливо спостерігати агітаційні плакати з охорони праці та Цивільного захисту населення.

 

Стан дитячого травматизму

Випадків виробничого та побутового травматизму за звітний період, серед працівників та дітей в  ЗДО зареєстровано не було.

 

 

6. Діяльність адміністрації з питань управління

Контроль є важливою функцією управління, який спрямований на інформування про стан об’єкта. Саме з цією метою діяльність адміністрації була злагодженою, систематичною, цілеспрямованою, що своєчасно давало можливість запобігати негативним результатам в роботі. Основною умовою організації контролю є його інтеграція та плановість. З цією метою члени адміністрації розробили щоденні оперативні плани роботи, картки контролю за навчально-виховним процесом, картки управлінських рішень та введений аналіз виконавської дисципліни педагогічних працівників, що суттєво покращило контроль усіх напрямків діяльності закладу та забезпечило своєчасну процедуру надання інформації про стан об’єкту. Основним змістом контролю було відстеження роботи працівників в рівноважному стані. Відповідно до розроблених членами адміністрації циклограм, щоденно збиралася інформація про діяльність суб’єктів, відпрацьовувалися рекомендації щодо поліпшення якості робочих процесів. При цьому обов’язково враховувалися функціональні обов’язки працівників. Директором, вихователем - методистом постійно контролювалася планування освітньої роботи, готовність педагогів до робочого дня, медико – педагогічний контроль за оздоровчою роботою в ЗДО, стан проведення навчально – виховної роботи, виконання заходів щодо зміцнення здоров’я дітей, формування культурно – гігієнічних навичок та самообслуговування, якість проведення свят, розваги, Днів здоров’я тощо.

Медична сестра Мандибура В.А., щоденно контролювала санітарний стан в закладі, наявність у дітей довідок про стан здоров’я, своєчасне проходження медоглядів працівниками, дотримання режиму дня - чим забезпечувала якісне медичне обслуговування. Вона забезпечувала повноцінний контроль за якістю організації харчування. Результати контролю за навчально-виховним процесом систематично розглядалися на нарадах при директорові, оцінювалися на педагогічних годинах. Робота з даного напрямку проведена на високому рівні.

 

7.Залучення батьківської громадськості навчального закладу до співпраці; співпраця з громадськими організаціями

Родина і заклад дошкільної освіти – два суспільних інститути, які закладають фундамент майбутнього дитини. У них одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену людину з високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом. Тому ми впроваджуємо найрізноманітніші форми дистанційної роботи з батьками, це: дні відкритих дверей, круглі столи, семінари, тренінги, робота з батьками дітей ООП по написанню ІПР, батьківські конференції, телефон довіри, бесіди, дискусії. Свята за участю батьків – це започаткування доброї традиції. В усіх групах, на сьогоденні, утворені групи «вайбер» для батьків, де педагог має прямий зв'язок у спілкуванні та вирішенні нагальних потреб. Одна зі складових нашої роботи – це сумісна праця з благоустрою території та партнерство в покращені матеріально-технічної бази закладу. Садочок – красивий та сучасний, звичайно, це постійна кропітка робота батьків та працівників закладу в його утриманні та модернізації.

 

8. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Моральне та матеріальне стимулювання працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення

Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір, ухвалений на зборах трудового колективу . Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин. Щодо соціально – трудових пільг, гарантій, компенсацій адміністрація та орган профспілкової первинної організації забезпечують належні умови соціального захисту працівників. Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються. Між адміністрацією та профспілковим комітетом існує тісний зв’язок. Мною, як директором, постійно подаються подання на узгодження всіх штатних одиниць. Члени профспілкового комітету є членами тарифікаційної комісій, з організації техніки безпеки, пожежної безпеки, охорони праці. Адміністрація та профспілка разом виступають за належний контроль у навчально – виховній роботі, оздоровчій та культурно – масовій роботі. Мікроклімат в колективі можна визнати добрим.

 

 9. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування

 Щотижня адміністрація ЗДО веде прийом громадян з особистих питань та з питань діяльності навчального закладу, розглядає пропозиції, зауваження, прохання викладені батьками, радою, батьківським комітетом тощо, інформує управління освіти про прийняті рішення. Робота із зверненнями громадян у закладі протягом 2022-2023 року здійснювалась відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», положень Указу Президента України від 7 лютого 2008 року 48 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції з діловодства за зверненнями громадян та Класифікатора звернень громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №858. В ЗДО «Сонечко» особистий прийом громадян здійснюються відповідно до графіка прийому громадян директором, затвердженим наказом «Про роботу зі зверненнями громадян та затвердження графіку прийому громадян в ДНЗ «Гармонія» на 2019-2020 н.р.» Звернення громадян реєструються в журналі реєстрації звернень громадян, консультацій керівника.

За звітній період 2021 - 2022 зафіксовано 24 звернення громадян, а саме:

  • батьки дітей з приводу прийому та влаштування дітей до ЗДО – 30 осіб;
  • батьки дітей з особливими потребами – 5 особ.

Відповіді на звернення громадян були обґрунтовані та надані своєчасно. Звернення громадян здійснювалось за графіком прийому громадян. Всі звернення розглядаються вчасно відповідно до встановленого законодавством терміну. Адміністрація закладу 1 раз в півріччя проводить узагальнення звернень громадян. Питання щодо звернень громадян розглядались на виробничій нараді. Роботу ЗДО щодо забезпечення своєчасного, кваліфікованого, повного розгляду звернень громадян вважаємо задовільною. Серед працівників закладу проводиться робота по ознайомленню зі змінами в законодавстві,  що регулює роботу зі зверненнями громадян. Перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітньо – вихованої роботи, інклюзивної освіти, зміцненні матеріально – технічної бази закладу, участь колективу в грантових проектах - можливо зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи ЗДО, про успішнішу роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців, про надання інклюзивних послуг – все це дає змогу впевнено затвердити, що в Оратові є дошкільний заклад яким можна пишатись.

 

Влітку 2022 року коли садочок був закритий у звязку із військовими діями на території України, заклад прийняв багато біженців, колектив садочку був залучений до допомоги переселенцям, розселенню по групах та приготуванню їжі, як для біженців так і для нашої ТРО. Фонд ЮНІСЕФ від ООН надав допомогу закладу, а саме пральну машину та сушку для білизни. Також партнери з Німеччини надали допомогу для переселенців: бойлер, електроплита, пральна машина, сушка для білизни, мікрохвильова піч. Тепер цими приладами ми користуємося у закладі.

 

Перед початком нового навчального року, було поставлено завдання: для того аби відкрити садочок- необхіднго було його забезпечити найпростішим укриттям.

Перед нами були поставлені такі завдання:

-        побудувати запасний вихід (відповідно до вимог);

-        зробити косметичний ремонт в укриті (вирівняти підлогу, покласти тротуарну плитку, побілити стелю та стіни);

-        провести електрику (розетки та освітлення);

-        обладнати туалетну кімнату;

-        забезпечити місцями для сидіння вихованців;

-        забезпечення аптечкою; питною водою, одноразовим посудом, засобами гігієни, сухими перекусами.

Для того, щоб побудувати запасний вихід в укритті ЗДО було докладено максимум зусиль, тому що потрібно було визначити місце де буде вибито запасний вихід, адже вирізати вихід в бетонних панелях підвалу було майже не можливо. Залучено фінансування загальною сумою  від Відділу освіти та депутатів Виходзь В.П. та Виходзь Ю.П.

Колектив ЗДО був залучений до роботи в укритті (винесення сміття з приміщення, скопували та вирівнювали підлогу, заносили відсів та трамбували його, білили стіни та стелю, облаштували місцями для сидіння та ігор).

Електрик провів освітлення.

В листопаді місяці, завдяки сприянню голови ОТГ Лошак Г.В., та виділеним коштам з Відділу освіти, укриття було облаштоване тротуарною плиткою.

Також до облаштування укриття значною мірою були залучені батьки.

 

Доповідь Голови Б/К ЗДО Растовецької Ю.

 

Бажаю усім міцного здоровя,  мирного неба, натхнення, злагоди і добробуту. Сподіваюся, що першовересень пройде під мирним небом у незалежній Україні і як раніше садочок працюватиме в звичайному режимі та  буде наповнений дитячим сміхом.

 

 

Звіт директора

закладу дошкільної тосвіти (ясел-садка) «Сонечко»

Виходзь Олени Олександрівни

перед батьками, колективом та громадкістю

з питань статутної діяльності закладу у 2021-2022 навчальному році

07 червня 2021 року

Дошкільна освіта існує, як самостійна система галузі освіти і є обов’язковою. Вона гармонійно поєднує сімейне та суспільне виховання та покликання підготувати дитину до активного подальшого життя та навчання в школі.

Оратівський дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) «Сонечко» гарантує надання дітям якісних освітніх послуг. Основними компонентами цих гарантій є:

  • дотримання державного освітнього стандарту ( державних вимог до рівня освіченості, розвиненості й вихованості дитини перед її вступом до школи визначених державним стандартом – оновленим Базовим компонентом дошкільної  освіти (2021р.). Реалізація Базового компонента дошкільної освіти забезпечується освітніми програмами;
  • забезпечення сприятливих умов для здобуття дошкільної освіти дітьми.

Здійснюємо свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України, власного Статуту, Концепції та Програми розвитку закладу на період до 2017 року, річного плану роботи.

 

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Сонечко» Вінницького району, Вінницької області упродовж навчального року  функціонувало 8 груп, які укомплектовано згідно віку дітей, а саме: одна  група загального розвитку для дітей раннього віку (від 1 до 2 років); одна  група загального розвитку для дітей молодшого дошкільного віку (від 2 до 3 років);   дві  групи загального розвитку для дітей молодшого дошкільного віку (від 3 до 4 років);  одна   група    загального розвитку для дітей середнього дошкільного віку (від 4 до 5 років); дві  групи   загального   розвитку   для дітей    старшого    дошкільного   віку (від 5 до 6 (7) років), одна з яких - інклюзивна; одна різновікова  група загального розвитку для дітей (від 3 до 6 років) с.Рожична; з січня 2022 року приєдналася одна різновікова група загального розвитку для дітей (від 3 до 6 років) с .Заруддя.

Дошкільний заклад є юридичною особою, має печатку встановленого зразка. Діє заклад з 1974 року. У 2021/2022 н.р. формування груп відбулося за одновіковими ознаками – всього 162 дитини. Режим роботи ЗДО залишився без змін: 10,5 годин. Заклад  працює з 07.30 – до 18.00 годин з п’ятиденним робочим тижнем. Зарахування дітей до закладу здійснюється на підставі заяв батьків, медичних форм-0-86 та 0-63 та свідоцтва про народження дитини. У своїй діяльності ЗДО керувався законодавством України та чинними нормативно-правовими актами у галузі освіти.

 У ЗДО спілкування, навчання та ведення ділової документації здійснювалося державною мовою.

 

1.Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі.

1.1. Вжиті директором закладу дошкільної освіти заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку.

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», листа МОН України від 18.12.2000 року   «Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку», Інструктивно-методичного листа МОН України від 04.10.2007 року «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні заклади», «Про здійснення соціально-педагогічного патронату» від 17.12.2008 №1/9 – 811, у закладі дошкільної освіти особлива увага приділялась навчанню дітей 5-ти річного віку. На кінець навчального року в ЗДО виховувалося 50 дітей 5-річного віку. Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України.

З метою пропагування дошкільної освіти було  організовано дистанційне  проведення  семінару для батьків потенційних майбутніх вихованців дитсадка, де керівник ознайомила з нормативно-правовими документами щодо діяльності закладу, а психологом дитсадка надано рекомендації стосовно підготовки малюків до умов дитячого садка.

Вже стали традиційними свята, що проводилися в закладі: «До Дня дошкілля», «Осінь   щедра і багата», «Україна в нас одна», до яких завчасно готувалися та з нетерпінням чекали діти.

Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

Діяльність ЗДО направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

  • збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей;
  • формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів;
  • забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;
  • виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Безпосереднє керівництво ЗДО здійснював  директор  згідно з повноваженнями, закріпленими  Статутом ЗДО.

Результати опитування дітей, заняття, співбесіди з малюками, перегляд поточних і контрольних занять, свідчать, що в колективі працюють творчі, ініціативні педагоги, які використовують в своїй роботі найефективніші методи та прийоми для розвитку і виховання розумних, всебічно розвинутих дітей. Вихователі в своїй роботі використовують диференційований і індивідуальний підходи, показують вміння керувати колективом, володіють інноваційними технологіями навчання дошкільників.

 

1.2. Створення умов для варіативності навчання та  вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес.

У сфері дошкільної освіти як обов’язкової первинної складової частини системи освіти України держава визнає її пріоритетну роль та створює належні умови для її здобуття, а основним завданням визначено своєчасне становлення і повноцінний розвиток життєвої компетентної творчої особистості з раннього дитинства.

Основні нормативні документи, які визначають напрями стратегічних перетворень у галузі дошкільної освіти, направлені на якісно новий рівень функціонування та розвитку системи освіти та виховання дітей дошкільного віку. Усе це визначає необхідність розробки форм та змісту діяльності, спрямованої на виявлення якості дошкільної освіти.

Організація методичної роботи закладу дошкільної освіти, заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у освітній процес, згідно з концептуальними засадами програми розвитку дитини дошкільного віку регламентувалися річним планом закладу.

Інновації в ЗДО є необхідними для ведення пошуку шляхів розв’язання проблем, наявних в дошкільній галузі. Прагнення наших педагогів підвищити якість освітніх послуг, урізноманітнити їх, задовольняючи зростаючі з кожним роком запити окремих батьків. Педагоги закладу реалізують зміст освіти через інтеграцію різних видів дитячої діяльності. Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ЗДО функціонує методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів які працюють в закладі.

З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи освітній процес на виконання головних завдань, адміністрацією були сплановані та проведені протягом навчального року засідання педагогічних рад, семінари-практикуми, майстер-класи, колективні перегляди занять, консультації. Створено умови для підвищення професійного рівня та самоосвіти педагогів. Методичний кабінет забезпечений навчально-методичною літературою з грифом МОНУ; періодичною прессою, медіазасобами.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про дошкільну освіту» Оратівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) у 2021/2022 навчальному році спрямовував свою діяльність на забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб; формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду.

У 2021-2022 році керований мною колектив працював над реалізацією таких завдань:

  • продовжено роботу по створенню і підтримці гнучкого, інноваційного освітнього середовища, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології  для набуття дітьми компетентностей, необхідних для подальшого життя;
  • спрямовування діяльності колективу на актуалізацію основних завдань щодо збереження і зміцнення здоров'я  дошкільників,  формування у дітей ціннісного ставлення до свого здоров’я;
  • формування у дітей соціокультурних уявлень шляхом залучення до різних видів мистецтва, розвиток творчих здібностей дошкільників та здатності самостійно виражати ідеї, досвід та почуття за допомогою мистецтва;
  • продовжено роботу над розвитком мовленнєвих, комунікативних вмінь дошкільників, виховання поваги до рідної мови як складової національно-патріотичного виховання;
  • створено оптимальні умови системи ефективного психолого-педагогічного супроводу процесу інклюзивної освіти, забезпечено інтеграцію суспільного і родинного виховання шляхом надання методичної і консультативної допомоги сім’ям.

Визначаючи нову тенденцію нового пошуку змісту і методики дошкільної освіти  особлива увага протягом навчального року приділялася організації освітнього процесу: 

  • створенню умов для розвитку творчих здібностей кожної дитини в безпечному розвивальному середовищі;
  • формуванню в дітей знань, умінь і навичок відповідно до вікових можливостей;
  • здійсненню особистісно – орієнтованого підходу до дитини;
  • розвитку допитливості як основи пізнавальної активності;
  • створенню необхідних умов для фізичного розвитку дошкільників та формування навичок здорового способу життя;
  • формуванню моральних основ особистості, трудових умінь, життєвої компетентності;
  • формуванню початків національної культури.

Під час інтерактивної взаємодії у системі методичного навчання відбувалося не тільки накопичення знань, а також формування механізму самореалізації кожного вихователя. В такій інтегративній системі важливим сектором було підвищення фахової компетентності педагогів шляхом самоосвіти. Серед пріоритетних завдань роботи з самоосвіти була допомога педагогам у вирішенні проблем освітнього процесу, реалізації нових програм і технологій, авторських методик систематично проводилась консультативна робота для різних категорій педагогічних працівників. Саме така взаємодія протягом року давала можливість удосконалювати всю систему методичної роботи.

Основною формою організаційної роботи навчальної діяльності дітей дошкільного віку у нашому закладі є різні види організованої діяльності. В ЗДО «Сонечко» вихователі проводять заняття індивідуальної та групової форми організації, тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, підсумкові.

Тривалість занять для дітей раннього віку (згідно Гранично допустимого навчального навантаження на дитину) – 10- 15 хвилин;

Молодшого дошкільного віку – 15 – 20 хвилин;

Середнього дошкільного віку – 20 – 25 хвилин;

Старшого дошкільного віку – 25 – 30 хвилин.

З огляду на основні пріоритети дошкільної освіти в Україні та вимоги сучасності в ЗДО освітній процес спрямований на реалізацію Базового компонента дошкільної освіти. Він скеровує педагогів на цілісний підхід до формування дитячої особистості, підготовку її до органічного, безболісного входження до соціуму, природного і предметного довкілля через освоєння основних видів життєдіяльності, а також у напрямку забезпечення реальної наступності та безперервності між дошкільною та початковою ланками, інтеграції родинного і суспільного виховання.

Відповідно інструктивнометодичних рекомендацій МОН «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році» (від 02.07.2019 № 1/9-419) реалізовуючи завдання діючих програм, зміст (інваріантної та варіативної) складової Базового компоненту дошкільної освіти, педагоги в своїй діяльності використовували різноманітні форми організації дітей: спеціально організовану навчальну діяльність (заняття, дослідницько-експериментальна діяльність, корекційні заняття, індивідуальна робота, спостереження, екскурсії, свята та розваги тощо), самостійну діяльність дітей (художню, рухову, ігрову тощо). Здійснюючи диференційований підхід, педагоги використовували достатню кількість дидактичного та стимулюючого матеріалу (картини, таблиці, розвивальні ігри, картки) у відповідності до Державних санітарних норм і правил. За результатами спостережень освітньо-виховного процесу слід відзначити, що у групах переважає суб’єкт – суб’єктне спілкування між дітьми та педагогами. Дітям пропонуються завдання, залучаються до діяльності, а не примушують їх. Під час організації освітньо – виховного та корекційного процесу, педагогами створювались мотивація та ігровий сюжет, що сприяло прояву інтересу, зацікавленості та бажання дітей приймати участь в практичній діяльності, проявляти самостійність та ініціативність. Усі діти - різні, і пересвідчитися в цьому можна під час спостереження за самостійною діяльністю дошкільників. Хтось старанно будує башту з кубиків, інший малює свою родину, а ще кілька дітей захоплено грають м’ячем. Ключовим етапом моніторингу якості сформованих знань дітей в ЗДО є виявлення найбільш сформованих компетентностей відповідно до Базового компоненту. Результативність освітньо-виховної та корекційно-розвивальної роботи досягається завдяки пошуку та впровадженню сучасних методик та технологій, високому рівню професіоналізму педагогів та фахівців, доцільному регулюванні взаємодії всіх суб'єктів освітнього процесу. Результативною була робота педагогів дітей старшого дошкільного віку, впродовж року, зі стану звуковимови, відтворення слів різної складової структури. У дітей практично немає труднощів у називанні предметів, дій, ознак, якостей, добре знайомих їм з життєвого досвіду. Діти вже користуються всіма частинами мови, правильно вживають прості граматичні форми, намагаються будувати складнопідрядні та складносурядні речення. Вони можуть вільно розповідати про свою сім’ю, про себе, складають невеличкі розповіді. Визначення рівня засвоєння вихованцями змісту освіти за освітньою лінією «Особистість дитини» передбачала вимірювання показників щодо формування позитивного образу «Я», створення бази особистісної культури дитини, її активної життєдіяльності; виховання в дитини позитивного ставлення до своєї зовнішності, формування основних фізичних якостей, рухових умінь, культурно - гігієнічних, оздоровчих навичок та навичок безпечної життєдіяльності. Зміст освітньої лінії «Дитина у природному довкіллі» включає у себе формування у дітей дошкільного віку уявлення про природу планети Земля та Всесвіт, розвиток емоційно-ціннісного та  відповідального екологічного ставлення до природного довкілля; природничу освіченість щодо наявності уявлень дитини про живі організми і природне середовище, багатоманітність явищ природи, причинно-наслідкові зв’язки у природному довкіллі та взаємозв’язок природних умов, рослинного і тваринного світу, позитивний і негативний вплив людської діяльності на стан природи. Оцінка рівня засвоєння вихованцями ЗДО змісту освіти за освітньою лінією «Дитина в соціумі», передбачала формування у дітей навичок соціально визнаної поведінки, вміння орієнтуватись у світі людських взаємин, готовності співпереживати та співчувати іншим; долучатися до спільної діяльності з однолітками та дорослими, об’єднувати з ними свої зусилля для досягнення спільного результату, оцінювати власні можливості, поважати бажання та інтереси інших людей. Оцінювання за освітньою лінією «Дитина у світі культури» грунтовалось на засадах формування почуття краси в її різних проявах, ціннісного ставлення до змісту предметного світу та світу мистецтва, розвиток творчих здібностей, формування елементарних трудових, технологічних та художньопродуктивних навичок, самостійності, культури та безпеки праці. Вимірювання результатів діяльності за освітньою лінією «Дитина в сенсорнопізнавальному світі» визначалось у рівні сформованості доступних для дитини дошкільного віку уявлень, еталонів, які відображають ознаки, властивості та відношення предметів і об’єктів довколишнього світу; спрямованих на інтеграцію змісту дошкільної освіти, формування у дітей пошуководослідницьких умінь, елементарних математичних уявлень, цілісної картини світу, компетентної поведінки в різних життєвих ситуаціях. Оцінювання результатів діяльності за освітньою лінією «Мовлення дитини» передбачала засвоєння дитиною культури мовлення та спілкування, елементарних правил користування мовою у різних життєвих ситуаціях; залучення дітей до оволодіння українською мовою як державною на рівні вільного спілкування з іншими дітьми і дорослими, виховання інтересу та позитивного ставлення до української мови. Освітня лінія «Гра дитини» визначала формування у дітей умінь і навичок, які направлені на розвиток творчих здібностей, самостійності, ініціативності, організованості в ігровій діяльності та формування у вихованців стійкого інтересу до пізнання довкілля й реалізації себе в ньому. Показники дітей 6-річного віку до подальшого навчання в школі свідчать про доцільність змісту організаційно-педагогічної та освітньовиховної роботи педагогів у розвитку та формуванні компонентів шкільної зрілості. Перспективами подальшого вдосконалення педагогічної взаємодії є створення дієвої системи психолого-педагогічної підтримки батьків дітей майбутніх першокласників.

Нагальним на сьогодні залишається питання щодо розвитку мовлення дітей, користування мовою у різних життєвих ситуаціях; залучення дітей до оволодіння українською мовою як державною на рівні вільного спілкування з іншими дітьми і дорослими. Тому напрямок роботи з мовленнєвої діяльності є головним.

1.3. Інклюзивна освіта. Робота Команди супроводу (КС).

Якісна дошкільна освіта є синонімом інклюзивної освіти — освіти, яка передбачає участь в освітньому процесі усіх дітей і створює для цього відповідні можливості. Наш заклад дошкільної освіти базується на демократичних цінностях та повазі до основних прав людини і створює умови для максимальної участі в освітньому процесі усіх дітей, у тому числі й дітей з особливими освітніми потребами.

Впродовж 2021 /2022 н.р. на інклюзивній освіті виховувалась 1 дитина з особливими освітніми потребами.

З метою всебічного вивчення особистості дитини з ООП, організації ефективної допомоги і психолого - педагогічної підтримки, відстеження динаміки її розвитку, створення належних умов для інтеграції дітей з ООП в освітнє середовище, протягом 2021-2022 н.р. проводилась певна робота членів КС дітей з ООП. Відповідно положення про команду психолого-педагогічного супроводу на початок 2021 - 2022 року було створено команду супроводу з залученням відповідних фахівців, а саме: - директор: Виходзь О.О., - вихователь-методист: Саченко Н.М.; практичний психолог: Кучерук Л.М.; асистент вихователя: Богуш Г.М.; педагоги інклюзивної групи: Луцишина Л.Д., Білоконська З.В.

Відповідно положення про команду психолого-педагогічного супроводу в жовтні 2021 року було створено команду психолого-педагогічного супроводу з залученням відповідних фахівців. Створена команда відіграє провідну роль у повноцінному й усебічному включенні, оскільки саме вона виступає монолітним механізмом із синхронним використанням методичного інструментарію інноваційної технології інклюзивної освіти. Професіоналізм та ентузіазм працівників, уміння працювати в команді, втілювати перспективні педагогічні ідеї та досвід, опановувати інноваційні технології – це сформовані компетентності нашої команди, який приносить гарні результати.

Під час роботи КС було визначено напрямки психолого- педагогічних та корекційно – розвиткових послуг. Розроблення індивідуальної програми розвитку; моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку для дитини з (ООП) з метою коригування та визначення динаміки розвитку.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Сонечко» забезпечує рівний доступ до освіти дітей з особливими освітніми потребами. Метою закладу є включення дітей з ООП в освітній процес розуміння особливостей розвитку дітей та врахування їхніх особливих потреб та потенційних можливостей розвитку в освітньо - виховній роботі. Особливості дітей із порушеннями психофізичного розвитку неможливо нівелювати, тому потрібно змінювати організацію освітнього процесу в групі, адаптувати та модифікувати освітній простір задля вирішення завдань соціалізації та інтеграції дітей з ООП в суспільство в умовах закладу.

 

2. Вжиті керівником заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти:

Матеріально-технічна база закладу дошкільної освіти включає будівлю, споруди, комунікації, інвентар, обладнання. Майно закладу належить йому на правах,  визначених законодавством України.

Навчальні, побутові, спортивний та ігрові майданчики, інші приміщення і споруди ЗДО відповідають санітарним нормам і правилам, установленим Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством освіти і науки України, а також  установчими документами закладу.

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу – є одним із провідних напрямків роботи директора ЗДО «Сонечко». У зв’язку з процесами модернізації дошкільної освіти великої уваги набуває створення сприятливих умов для розвитку дитини. Цьому сприяє впровадження інноваційних освітніх технологій у освітній процес, забезпечення педагогічного колективу новою методичною літературою, періодичними підписними виданням, сучасним дидактичним матеріалом. У 2021 - 2022 навчальному році методичний кабінет поповнився різноманітним наочно – дидактичним матеріалом, науковою, навчально – методичною літературою. Була проведена підписка на фахові періодичні видання. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг. Ігрові приміщення ЗДО  забезпечені дитячими меблями, які легко та зручно змінюють свою висоту, відповідно до індивідуальних особливостей дітей, ігровими модулями та всім необхідним обладнанням, за забезпечення повноцінного перебування дитини в умовах дошкільного закладу. Воно відповідає таким умовам: екологічність, безпечність, привабливість, багатофакторність. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям. Природне освітлення садочку забезпечують великі вікна, в які встановлені склопакети з багатофункціональним склом, яке забезпечує відмінні теплозберігаючи та сонцезахисні характеристики в поєднанні з високими показниками світлопропускання. Заклад забезпечено природним та штучним освітленням,  централізованим водопостачанням і каналізацією, витяжною  вентиляцією, опаленням, пожежним обладнанням відповідно до санітарних правил і норм утримання закладів дошкільної освіти.

В кожній групі є бактерицидна лампа, яка забезпечує профілактику вірусних захворювань в приміщенні. Будівля садочку, навкруги вкрита тепловою ізоляцією, що забезпечує теплий та комфортний клімат приміщень. В приміщенні закладу, є  провідний інтернет, що робить заклад сучасним для освіти дітей, бо інтернет вже давно став невід'ємною частиною нашого швидко розвиваючого життя та розробки методично – дидактичних посібників. В методичному кабінеті, для педагогів, є різнокольоровий багатофункціональний пристрій, який забезпечує друк кольорових, дидактичних матеріалів. Для організації освітньої діяльності дітей, в закладі є приміщення музичної та спортивної залів, де створені всі умови для організації даних видів діяльності, а саме: обладнанні спортивні куточки, які вміщують в себе повний комплект необхідного та додаткового обладнання для проведення рухової діяльності та організації фізкультурного дозвілля, а це: дерев'яні драбини, похилі дошки, канати, м'ячі, скакалки, обручі, дуги тощо. Для організації музичної діяльності заклад забезпечено музичним інструментом піаніно, ноутбуком, гучними колонками.  Все це дозволяло організовувати музичне дозвілля дошкільнят на високому рівні. Ігрові приміщення за площею досить просторі, що дозволяє без обмежень проводити рухову діяльність на музичних та фізкультурних заняттях. Завдяки активній та плідній роботі, у кожній віковій групі створено відповідний ресурсний простір, який включає в себе слідуючи елементи системи альтернативної комунікації: розклад, меню, екран настрою, вибір діяльності, ранкові зустрічі, правила групи, стіна творчості, дошки для сенсорного розвантаження (бізіборди).

На  сьогоднішній день стан харчоблоку та допоміжних приміщень частково відповідає санітарно-гігієнічним нормам та вимогам системи НАССР. Харчоблок закладу включає: кухню (цех для варіння), в якій виділені окремі частини для первинної обробки овочів, для миття кухонного посуду, комору для зберігання сипучих продуктів та інших продуктів, холодильне обладнання. Харчоблок закладу забезпечений достатньою кількістю холодної і гарячої води. Кухня оснащена необхідним технологічним обладнанням, забезпечена достатньою кількістю кухонного посуду різного розміру і призначення, інвентарем, засобами вимірювання, санітарним одягом (халати, фартухи, хустки, ковпаки тощо). Все промарковане, використовується лише за призначенням та замінюється при забрудненні. Згідно вимог Держпродспоживслужби та  висог системи НАССР, методичних рекомендацій по їх застосуванню на харчоблоці використовуються  дозволені миючі та дезінфікуючі  засоби. Харчоблок потребує ремонту.

Комора харчоблоку обладнана згідно санітарних вимог. При зберіганні різних видів продуктів товарне сусідство,  температурний режим чітко дотримуються. Овочі та фрукти зберігаються в окремому приміщенні – овочесховищі.

Матеріально-технічна база ЗДО відповідає будівельним та санітарно-гігієнічним нормам і правилам, а також Примірному переліку ігрового та навчально-дидактичного  обладнання для закладів дошкільної освіти (наказ Міністерства  освіти і науки України  від 19.12.2017 №1633).

До складу медичного  блоку  ЗДО входить: медичний кабінет, ізолятор. Всі приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази освітнього закладу – є одним із провідних напрямків роботи  директора ЗДО. В зв’язку з процесами модернізації дошкільної освіти великої уваги набуває створення сприятливих умов для розвитку дитини.

Так протягом 2021/2022 навчального року було здійснено поточні роботи по ремонту за потребою (заміна кранів, світильників, замків, шпаклювання стін та підклеювання шпалер, ремонтування та фарбування  малих форм на ділянках закладу тощо).

Протягом 2021/2022 навчального року за бюджетні кошти надавались послуги та було прибдано наступні матеріали:  миючі та чистячи  засоби, засоби індивідуального захисту (маски, паперові рушники, дезінфікуючі засоби); придбано новорічні подарунки для дітей, закупівля дров для опалення.

Відбулася заміна твердопаливного котла.

За ініціативи голови ОТГ Лошак Галини Василівни, були встановлені ігрові майданчики на території закладу.

 

3.Залучення  додаткових  джерел фінансування

Протягом  навчального року від батьків вихованців було залучено благодійну допомогу: закупівля іграшок та засобів гігієни по групах.

Протягом 2021-2022 н.р. надавалася спонсорська допомога від селянсько-фермерського господарства «ЕСКІТ»:

  • канцтовари (папір ксероксний,чорнило для принтера,файли);
  •  господарчі товари ( термометри, замки, будівельна тачка, лопата, згребка, копачка, відра, садові ножиці,  цвяхи, саморізи, клей,шпаклівка, щітки, фарба для побілки дерев, вапно тощо );
  • сантехнічні товари(змішувач); будівельні матеріали (цемент, відсів);
  • закупівля посуду на харчоблок та по групах;
  • встановлення жалюзів в кабінеті медичної сестри та завідувача господарством; відремонтовано овочесховище;
  • встановлення дверей в кладові, де встановлено холодильне обладнання;
  •  залучені кошти для капітального ремонту в кладові завгоспа;
  •  висаджені фруктові дерева та кущі, декоративні кущі та квіти для озеленення території.

Але нам ще є над чим працювати. В закладі потребують капітального ремонту групові кімнати, ігрові майданчики, приміщення харчоблоку та пральні. Найближчим часом планується встановлення паркану на майданчиках групи раннього віку та І молодшої групи.

4. Вжиті заходи щодо забезпечення навчального закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки

Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом дошкільний заклад укомплектований згідно з штатним розписом. Кількість штатних одиниць педагогічних працівників за штатним розписом 48 осіб. В закладі працюють 49 працівників з них – 22 педагоги, педагоги мають фахову педагогічну освіту, 11 з яких мають вищу педагогічну освіту. В штаті є вихователь-методист, вихователі, інструктор з фізкультури, практичний психолог, асистент вихователя, керівники музичні, медична старша, керівник гуртка.

Результат соціально-дидактичного аудиту  підтверджує достатньо високий рівень професійної компетентності педагогів закладу;  аналіз рівня кваліфікації, освіти, стажу, віку педагогів довів, що колектив знаходиться на достатньо високому рівні, працездатний, спільно з адміністрацією вміє досягти поставленої мети по забезпеченню реалізації прав дитини на здобуття якісної дошкільної освіти.

Вцілому, в закладі створено дієвий колектив педагогічних працівників, який дозволяє задовольняти потреби населення у здобутті дошкільної освіти. Взаємодія з педагогами відбувається на основі особистісноорієнтованого підходу. За результатами співбесід, діалогів, самоаналізу діяльності педагогів, анкетування за різними напрямами («Моя професійна підготовка», «Самоаналіз самоосвітньої діяльності», визначається потенціал педагогів. З урахуванням отриманих результатів було сплановано різні форми роботи з педагогами: групові, колективні, та індивідуальні. Методична робота з педагогічними кадрами протягом року була побудована на принципах доступності, рівності умов для кожного педагогічного працівника, безперервності їх професійного вдосконалення. Структура роботи сприяла реалізації поставлених завдань; підвищення рівня професійної майстерності кожного педагога. Всі форми методичної роботи планувались з урахуванням загальної та професійної компетентності педагогів.

З метою забезпечення умов для успішного вдосконалення й окреслення змісту професійної діяльності педагогів у навчальному році проводилась робота за напрямами:

  • розроблення та впровадження проектної діяльності в закладі;
  • організація тематичних виставок методичної літератури відповідно до тем педрад, семінарів, практикумів;
  • проведення психолого-педагогічних консультацій з вивчення діючих навчальних програм;
  • проведення майстер-класів, колективних переглядів;
  • участь у тренінгах, та методичних об'єднаннях;
  • посилення уваги щодо підвищення рівня професійної майстерності в атестаційний період.

З метою подальшого підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, вихователем-методистом велась постійна робота щодо забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Важливим завданням в системі методичної роботи та підвищення фахової майстерності педагогів є атестація. За планом атестації проводились творчі звіти педагогів, презентації роботи за звітній період.

Відповідно до перспективного плану-графіку курсової перепідготовки у 2021/2022 н. р. підвищили свою фахову майстерність 6 педагогів (Камінська О.В., Адаменко В.В., Кравчук Т.А., Пінчук Т.П., Гега Т.В., Саченко Н.М.). Атестація педагогічних працівників закладу здійснюється згідно з законодавчо – нормативною документацією стосовно атестації педагогічних працівників. Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 №930 (зі змінами), зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за №1255/18550.

Порушень вимог Типового положення про атестацію педагогічних працівників не було.

Адміністрація закладу диференційовано підходить до вихователя-початківця і до досвід­ченого педагога-майстра, створюючи усі умови для розкриття їх творчого потенціалу.

Організація морального та матеріального заохочення (у вигляді премії) працівників, які добросовісно виконують свої обов’язки, працюють творчо - є невід’ємною складовою успішного управління закладом.

 

5.Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я дітей та педагогічних працівників:

Одним з приорітетних напрямків діяльності адміністрації є забезпечення соціального захисту вихованців. Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» на початок 2021-2022 н.р. було проведено облік дітей ЗДО, забезпечено роботу та постійне оновлення і внесення корективів до бази даних.

Практичний психолог, на початку навчального року, провела ретельну діагностичну роботу щодо виявлення дітей з сімей пільгових категорій, було складено соціальний паспорт сімей та створено списки вихованців, які потребують соціальної допомоги. В ЗДО зареєстровано 51 дитина пільгових категорій, а саме:

  • діти з сімей учасників АТО – 11;
  • діти з малозабезпечених сімей - 8;
  • діти з багатодітних сімей - 24;
  • діти з ООП - 1;
  • діти з інвалідністю – 0;
  • діти-сироти – 1;
  • діти позбавлені батьківського піклування – 3;
  • діти усиновлені (прийомні) – 3;
  • діти переселенці – 0.

З метою оптимізації подальшої освітньої роботи з дітьми з особливими потребами впродовж року було організовано спільну роботу з Інклюзивним Ресурсним Центром (1 дитина пройшла обстеження, її батьки отримали відповідні рекомендації). На початок навчального року на батьківських зборах практичний психолог роздала батькам памятку  про систему соціального захисту створену в закладі. Було доведено до відома працівників та батьків алгоритм дій в разі виникнення ситуації, пов’язаної з насильством в сім’ї. Ознайомлено педагогів про неухильне виконання ст.54, ст.56 Закону України «Про освіту» щодо недопущення до педагогічної діяльності працівників, які за своїм моральними якостями не можуть виконувати виховні функції та обов’язки педпрацівників, захищати дітей від будь – яких форм фізичного або психічного насильства. На стенді для батьків в ЗДО постійно оновлювалась актуальна інформація: було представлено алгоритм діяльності з переліком організацій куди можна звернутися з приводу насильства в сім’ї. Практичним психологом та педагогами закладу підготовлено та висвітлено на сайті ЗДО ряд консультацій для педагогів та батьків, а також на сайті організована сторінка «Протидія боулінгу », де батьки мають змогу ознайомитись з Положенням про булінг в ЗДО «Сонечко», Порядком подання та розгляду заяв протидії булінгу, План роботи протидії булінгу в ЗДО та консультаціями з даної теми. Таким чином, можна зробити висновок про те, що в закладі робота з соціального захисту вихованців проводиться планово, в системі і виконується на достатньому рівні.

 

5.1. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування дітей і педагогічних працівників

Організація харчування

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування в дошкільному навчальному закладі ведеться відповідно до статті 25 Закону України «Про освіту» від 23.05.91р. № 1060-ХІІ (із змінами), статті 35 закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-ІІІ (із змінами), Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 р. № 298/227 а також спільному Наказу МОН молоді та спорту України та Міністерству охорони здоров’я України від 26.02.2013 року № 202/165 «Про затвердження Змін до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».

В закладі в наявності  примірне двотижневе меню на зимово-весняний час та літньо-осінній періоди. Меню затверджено директором, погоджено з Держпродспоживслужбою.

Продукти харчування до закладу дошкільної освіти  постачають установи, визначені рішенням тендерних комітетів. Продукти приймаються до закладу за умови наявності  супровідних  документів, що підтверджують якість, походження, ґатунок, категорію, дату виготовлення, умови  зберігання та т.ін. Видача приготовлених страв із харчоблоку здійснюється тільки після зняття проби сестрою медичною з дієтичного харчування та її дозволом на видачу. Обробка посуду відповідає санітарно – гігієнічним вимогам.

Впродовж 2021/2022 року діти одержували 3-х разове харчування (сніданок, обід, підвечірок). Їжа видається дітям у суворо визначений час згідно з графіком та режимом дня. В закладі створені всі належні умови для харчування дітей різних вікових груп. Організація харчування в групах знаходиться на належному рівні. Питний режим організовано згідно вимогам, кип'ячена вода завжди свіжа та в наявності. Весь посуд та інвентар для роздачі їжі промаркований та використовується за призначенням. В інформаційних куточках для обізнаності батьків вивішується меню із зазначенням виходу кожної страви. Сестрою медичною старшою проводяться контроль за розкладанням порцій на групах також консультації з гігієни харчування й основ дитячого харчування та харчування дітей у колективі і родині. Педагогічні працівники дотримуються принципів наступності, єдності вимог в дошкільному закладі і в родині. Питання раціонального харчування дітей вносяться у тематику засідань батьківських комітетів груп, батьківських зборів, виробничих нарад. Слід зазначити, що протягом усього 2021/2022 року у ЗДО не було жодного випадку харчових отруєнь, гострої кишкової інфекції, що свідчить про належний стан організації харчування. Контроль за організацією харчування проводиться на постійній основі.

Діти пільгових при наявності відповідних підтверджуючих документів, згідно наказу по закладу дошкільної освіти, отримують  пільги при оплаті за харчування.

Як директор ЗДО, я постійно здійснюю контроль за організацією харчування дітей, оскільки це питання є невід’ємною  частиною моїх посадових обов’язків. Охоплюю всі питання організації харчування дітей. Керуюсь рекомендаціями листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про здійснення контролю за організацією харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» від 23.05.2012 №1/9-396. Від того, наскільки детально і широко необхідно вивчити питання, обираю вид контролю – чи то оперативний, чи вибірковий або тематичний, чи то комплексний.

Об’єктом контролю є харчоблок, групи.

 

Медичне обслуговування

 Медичне обслуговування вихованців дитячого садка здійснюється сестрою медичною старшою Мандибурою В.А.

Санітарно-освітня робота серед батьків проводиться через бюлетені, бесіди, консультації. Розроблено заходи спрямовані на адаптацію новоприбулих дітей, зниження захворюваності, а також роз’яснювальної роботи серед батьків щодо ізоляції хворих дітей з дитячого колективу для швидшого їх одужання. В умовах карантину було посилено роботу з дітьми та батьками, щодо попередження захворюваності та розповсюдження коронавірусної інфекції. В закладі прийняті всі запобіжні заходи для уникнення захворювань короновірусної інфекції.

Безпосередньо у групах проводиться консультативна робота з батьками щодо оздоровлення дітей вдома та в умовах дитячого садка. Кожен працівник закладу 2 рази на рік проходить обов’язковий медичний огляд, який фіксується в індивідуальних медичних книжках. Згідно трудового стажу робітників надаються виплати по листам непрацездатності.

Педагогічним працівникам закладу надається щорічна відпустка з наданням матеріальної допомоги на оздоровлення - згідно діючого законодавства (ст.57) Закону України «Про освіту».

Медичний кабінет частково забезпечений  необхідними лікарськими засобами та виробами медичного призначення для надання невідкладної  допомоги.

Ведення обліково-звітної та медичної  документації з питань медичного обслуговування дітей здійснює сестра медична старша у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров’я України та відповідно до нормативно-правових документів.  Відповідно до спільного наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі», додатка 1 до Інструкції з діловодства сестрами медичними ведеться обов’язкова документація. Весь перелік необхідної обліково-звітної та медичної документації відображено в Номенклатурі справ закладу дошкільної освіти.

Температурний режим в закладі  відповідає санітарним вимогам. Контроль  за температурою повітря у приміщеннях закладу здійснюється за допомогою безконтактних  термометрів, розміщених в кожній групі.

Безумовно, щаслива дитина – це здорова дитина. Тому вся робота була спрямована на охорону життя та здоров’я дітей.

Отже пріоритетним завданням педагогічного колективу ЗДО та медичної сестри на 2021/2022 н.р. залишається зниження показників захворюваності в ЗДО, зміцнення здоров’я дітей шляхом комплексного використання різноманітних здоров’язберігаючих технологій, активних форм і методів формування здоров’язберегаючої компетентності дошкільників. Дана задача вирішувалась через організацію різноманітних форм роботи з дітьми, батьками з питань щодо виховання у дітей дбайливого ставлення до власного здоров’я, впроваджуючи інтеграційні методи оздоровлення. Удосконаленню системи фізичного виховання в дошкільному закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців. У кожній віковій групі, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи. Дозування фізичного навантаження на дитячий організм відбувалося відповідно фізкультурних груп які зазначені у цьому документі.

Директор та сестра медична старша постійно контролювали дотримання у групах режиму дня, режиму провітрювання, рухового режиму, та санітарний стан, що теж відіграє невід'ємну роль у збереженні здоров'я вихованців.

 

Проведення протиепідемічних заходів

З метою імунопрофілактики для попередження виникнення інфекцій в закладі протягом навчального року проводиться просвітницька робота з батьками та контроль за виконанням щеплень дітей згідно календаря щеплень. Медичними працівниками закладу, постійно проводиться санітарнопросвітницька робота з батьками, працівниками та дітьми, щодо попередження різних видів захворювання. Інформація висвітлюється на сайті закладу, санбюлетнях, куточках для батьків у групах.

 

5.2. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм

В ЗДО «Сонечко» забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Відповідно до чинного законодавства. не допускається до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

Діяльність адміністрації спрямована на виховання в учасників освітньо – виховного процесу ЗДО якостей свідомого і обов’язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

В закладі дошкільної освіти створено систему контролю за виконанням вимог техніки безпеки та охорони праці. Методичною службою постійно організовуються та проводяться Дні, Тижні, Місячники безпеки. Адміністрація закладу вжила заходів щодо обмеження доступу сторонніх осіб до закладу. Впродовж дня дошкільний заклад закрито. Педагогами закладу проводиться агітаційна робота через пропаганду здорового способу життя та виховання у дітей відповідального ставлення до збереження власного життя на заняттях, в бесідах, при організації сюжетнорольових, дидактичних та рухливих ігор, а також через батьківські куточки. В результаті цілеспрямованої діяльності адміністрації та педагогічного колективу закладу дошкільної освіти було проведено ряд заходів щодо вдосконалення роботи з даного питання. Відповідно до Закону України «Про охорону праці», було проведено навчання та перевірку знань працівників з охорони праці, повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров’я дітей в ЗДО, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги. Двічі на рік, до оздоровчого періоду та початку навчального року, проводилося випробування спортивного обладнання на території дошкільного закладу та групових приміщеннях. Комісією з охорони праці проводяться перевірки обладнання на відповідність вимогам безпеки та видаються акти. Робота педагогічного колективу та всіх робітників закладу щодо профілактики дитячого травматизму спрямована на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності.

Ми вважаємо, що тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі.  Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Оновлено плани та схеми евакуації дітей та дорослих на випадок пожежі, за звітний період було перезаряджено 5 вогнегасників. На евакуаційних виходах з будівлі на І поверсі, прикріплені таблички «ВИХІД» 3 шт. Проводяться евакуаційні заходи на випадок виникнення пожеж, тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по ЗДО. В закладі, на стінах коридору, завжди можливо спостерігати агітаційні плакати з охорони праці та Цивільного захисту населення.

 

Стан дитячого травматизму

Випадків виробничого та побутового травматизму за звітний період, серед працівників та дітей в  ЗДО зареєстровано не було.

 

6. Залучення батьківської громадськості закладу до співпраці; співпраця з громадськими організаціями

Адміністрацією та вихователями ЗДО, ведеться постійна та планомірна робота по налагодженню співпраці з кожною сім’єю. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом.

Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форми співпраці:

  • Батьківські збори.
  • Індивідуальні консультації різних спеціалістів.
  • Виготовлення саморобок на виставки разом з дітьми.
  • Залучення батьків до активної участі у проведення різноманітних дитячих свят та розваг.

 

7. Діяльність адміністрації з питань управління

Контроль є важливою функцією управління, який спрямований на інформування про стан об’єкта. Саме з цією метою діяльність адміністрації була злагодженою, систематичною, цілеспрямованою, що своєчасно давало можливість запобігати негативним результатам в роботі. Основною умовою організації контролю є його інтеграція та плановість. З цією метою члени адміністрації розробили щоденні оперативні плани роботи, картки контролю за навчально-виховним процесом, картки управлінських рішень та введений аналіз виконавської дисципліни педагогічних працівників, що суттєво покращило контроль усіх напрямків діяльності закладу та забезпечило своєчасну процедуру надання інформації про стан об’єкту. Основним змістом контролю було відстеження роботи працівників в рівноважному стані. Відповідно до розроблених членами адміністрації циклограм, щоденно збиралася інформація про діяльність суб’єктів, відпрацьовувалися рекомендації щодо поліпшення якості робочих процесів. При цьому обов’язково враховувалися функціональні обов’язки працівників. Директором, вихователем - методистом постійно контролювалася планування освітньої роботи, готовність педагогів до робочого дня, медико – педагогічний контроль за оздоровчою роботою в ЗДО, стан проведення навчально – виховної роботи, виконання заходів щодо зміцнення здоров’я дітей, формування культурно – гігієнічних навичок та самообслуговування, якість проведення свят, розваги, Днів здоров’я тощо.

Медична сестра Мандибура В.А., щоденно контролювала санітарний стан в закладі, наявність у дітей довідок про стан здоров’я, своєчасне проходження медоглядів працівниками, дотримання режиму дня - чим забезпечувала якісне медичне обслуговування. Вона забезпечувала повноцінний контроль за якістю організації харчування. Результати контролю за навчально-виховним процесом систематично розглядалися на нарадах при директорові, оцінювалися на педагогічних годинах. Робота з даного напрямку проведена на високому рівні.

 

8.Залучення батьківської громадськості навчального закладу до співпраці; співпраця з громадськими організаціями

Родина і заклад дошкільної освіти – два суспільних інститути, які закладають фундамент майбутнього дитини. У них одна мета: виховати здорову, соціально адаптовану, всебічно розвинену людину з високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом. Тому ми впроваджуємо найрізноманітніші форми дистанційної роботи з батьками, це: дні відкритих дверей, круглі столи, семінари, тренінги, робота з батьками дітей ООП по написанню ІПР, батьківські конференції, телефон довіри, бесіди, дискусії. Свята за участю батьків – це започаткування доброї традиції. В усіх групах, на сьогоденні, утворені групи «вайбер» для батьків, де педагог має прямий зв'язок у спілкуванні та вирішенні нагальних потреб. Одна зі складових нашої роботи – це сумісна праця з благоустрою території та партнерство в покращені матеріально-технічної бази закладу. Садочок – красивий та сучасний, звичайно, це постійна кропітка робота батьків та працівників закладу в його утриманні та модернізації.

 

9. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Моральне та матеріальне стимулювання працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення

З метою морального та матеріального стимулювання, педагоги та обслуговуючий персонал за успіхи в роботі, відділом освіти протягом 2021-2022 н.р., згідно з існуючими законодавчими актами та Положеннями про щорічну грошову винагороду та преміювання, одержували грошову винагороду та премії. Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір, ухвалений на зборах трудового колективу . Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин. Щодо соціально – трудових пільг, гарантій, компенсацій адміністрація та орган профспілкової первинної організації забезпечують належні умови соціального захисту працівників. Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються. Між адміністрацією та профспілковим комітетом існує тісний зв’язок. Мною, як директором, постійно подаються подання на узгодження всіх штатних одиниць. Члени профспілкового комітету є членами тарифікаційної комісій, з організації техніки безпеки, пожежної безпеки, охорони праці. Адміністрація та профспілка разом виступають за належний контроль у навчально – виховній роботі, оздоровчій та культурно – масовій роботі. Мікроклімат в колективі можна визнати добрим.

 

 10. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування

За звітній період 2021 - 2022 зафіксовано 24 звернення громадян, а саме:

  • з питань працевлаштування -6 осіб;
  • батьки дітей з приводу прийому та влаштування дітей до ЗДО – 17 осіб;
  • батьки дітей з особливими потребами – 1 особа.

Відповіді на звернення громадян були обґрунтовані та надані своєчасно. Звернення громадян здійснювалось за графіком прийому громадян. Всі звернення розглядаються вчасно відповідно до встановленого законодавством терміну. Адміністрація закладу 1 раз в півріччя проводить узагальнення звернень громадян. Питання щодо звернень громадян розглядались на виробничій нараді. Роботу ЗДО щодо забезпечення своєчасного, кваліфікованого, повного розгляду звернень громадян вважаємо задовільною. Серед працівників закладу проводиться робота по ознайомленню зі змінами в законодавстві,  що регулює роботу зі зверненнями громадян. Перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітньо – вихованої роботи, інклюзивної освіти, зміцненні матеріально – технічної бази закладу, участь колективу в грантових проектах - можливо зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи ЗДО, про успішнішу роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців, про надання інклюзивних послуг – все це дає змогу впевнено затвердити, що в Оратові є дошкільний заклад яким можна пишатись.

 

Нажаль з 24 лютого, було введено воєнний стан на території України у зв’язку зі вторгненням Російської федерації, наш заклад припинив роботу з дітьми, але не перестає працювати та приймає біженців. За три місяці заклад прийняв майже 500 переселенців з Київської, Чергнігівської, Миколаївської, Харківської та інших областей. На даний час в закладі проживає 14 переселенців, на території проживання яких проводяться воєнні дії. Кухня нашого закладу працює кожного дня, встановлено чергування працівників які готують їжу не лише для переселенців, а й для тероборони нашого селища.  Працівники закладу невпинно працюють над благоустроєм території, частково змінюємо та оформлюємо куточки для того щоб було комфортно нашим дітям. Висловлюю щиру вдячність батькам за розуміння та підтримку, а колективу за вашу наполегливу працю та активну участь в житті садочка.

Бажаю усім міцного здоровя,  мирного неба, натхнення, злагоди і добробуту. Сподіваюся, що першовересень пройде під мирним небом і як раніше садочок працюватиме в звичайному режимі та  буде наповнений дитячим сміхом.

 

 

Логін: *

Пароль: *